قلم - بردار شهید شیرودی گفت: اگر امروز شهید شیرودی زنده بود با توجه به خصوصیات اخلاقی او که بر آن واقفم مطمئن هستم که با دولت نهم برخورد می‌کرد.

به گزارش قلم نیوز، علی اصغر شیرودی بردار بزرگ‌تر شهید شیرودی در همایش مازندرانی‌های مقیم تهران اظهار کرد: از این که پس از 30 سال دچار چنین مشکل و بحرانی شده‌ایم که شاید برخی‌ها نیز ما را هم مقصر بدانند که چرا این چنین شد و کاری نکردیم از شما پوزش می‌خواهم.

وی با بیان این که «ما به احمدی نژاد رای ندادیم که پس بگیریم»، افزود: من این جا آمده‌ام تا با سلامی، کاندیداتوری مهندس موسوی در دهمین دوره ی انتخابات ریاست جمهوری را به شما تبریک بگویم.

برادر شهید شیرودی گفت: از تمامی همشهریان و هموطنانم چه در داخل و چه در خارج از کشور می‌خواهم که تا دست به دست و با حضور در پای صندوق‌های رای کشور را از این بحران خارج کنیم.

وی یادآور شد: در زمان جنگ مدیر گروه ساخت تولیدات و تجهیزات جنگی بوده‌ام و به نوعی همرزم برادرم و دیگر رزمندگان جنگیده‌ام و به طور کامل فداکاری‌ها و جانبازی‌های رزمندگان را مشاهده کردم؛ از همین رو نمی‌توانیم ببینیم و تحمل کنیم که بدین شکل خون شهیدان لگدمال می‌شود.

بردار شهید شیرودی با بیان اینکه مهندس موسوی ادعای بی‌مورد ندارد و حرف بی‌ربط هم نمی‌زند، گفت: اگر مهندس موسوی نمی‌آمد باید از ایشان خواهش می‌کردیم تا بیایند و من دست او را می‌بوسم که آمد تا کشور را از این بحران پیش آمده خارج کند و چون او را می‌شناسم مطمئنم که از پس این کار بر می‌آیند.

دسته ها : میرحسین موسوی
دوشنبه یازدهم 3 1388

بر اساس قانون، هرگونه استفاده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از امکانات دولتی ممنوع است، اما محمود احمدی نژاد روز دوشنبه با استفاده از هلی کوپتر به پاکدشت سفر کرد. این در حالی است که رقیبان او برای حضور در جمع طرفداران خود از اتوبوس استفاده می کنند.

احمدی‌نژاد امروز سخنرانی تند و تیز خود را در حمله علیه دولت‌های سابق و اصطلاحاً «افشاگری» اختصاص داد.

احمدی نژاد خطاب به مردم پاکدشت گفت: در سفر قبل گفتم که دو نسبت با شما دارم که یکی از آن بچه محل بودن با شما و نسبت بعدی به لطف خداوند خادم و نوکر مردم پاکدشت بودن است.

او پس از حجمله مبسوط به «غارتگران بیت المال» افزود: هرچه در اختیار دولت از منابع، بودجه و امکانات است همه متعلق به ملت است و دولت موظف است که با همه وجود از منابع ملت و حیثیت و آبروی ملت در خارج و داخل کشور صیانت کند.

احمدی‌نژاد ادامه داد: آنچه که در اختیار دولت متعلق به آحاد ملت در سراسر ایران است احدی در دولت حق ندارد این امکانات را متعلق به یک گروه و افراد خاص بداند و به جایی دفاع از حقوق ملت از منابع یک قشر خاص دفاع کند.

رییس دولت نهم البته مشخص نکرد که استفاده از هلی کوپتر برای سفر تبلیغاتی چگونه با شعار های بالا قابل تطبیق است.

دوشنبه یازدهم 3 1388
دکتر محسن رضایی ساعتی قبل با حضور در کوهرنگ زادگاه مادری خود در جمع اهالی این شهر گفت: تاریخ نشان می‌دهد ما بختیاری‌ها هیچ‌وقت دنبال پست و مقام نبودیم اما من، ورود به عرصه انتخابات را پذیرفتم تا کشور را از فقر، بیچارگی و اعتیاد نجات دهم.

به گزارش ایفنا نیوز، صبح روز دوشنبه رضایی در حالی وارد کوهرنگ شد که کیلومترها پیش از محل سخنرانی وی مردم تجمع کرده بودند و با سر دادن شعارهای مختلف از وی حمایت و از محافظان وی تقاضا می‌کردند که با پیاده کردن این کاندیدا اجازه دهند تا وی را روی دست های خود بگیرند.

تاریخ پرافتخار کوهرنگ

وی در ادامه با اشاره به مقاطع پرافتخار تاریخ کوهرنگ تاکید کرد: در تمام تاریخ مشروطه، انقلاب و دفاع مقدس شما با دلاورمردی‌های خود شناسنامه ارزشمندی را رقم زدید. مثلا در شرایطی که مشروطه‌خواهان در تهران به بن‌بست رسیده و محمدعلی شاه مجلس را توپ بسته بود، بختیاری‌های دلاور این منطقه پس از ورود به اصفهان و فتح آن به تهران آمدند و با باز کردن دروازه بهجت‌آباد و ورود به کاخ حکومتی، دوباره مشروطه را تقدیم ملت کردند و بدون هیچ چشم‌داشتی به کوه‌های بختیاری بازگشتند.

این دکترای اقتصاد در ادامه در مورد برنامه‌های خود برای منطقه با اشاره به کوه‌های پر برف این منطقه افزود: کوه‌های زاگرس در این منطقه همیشه پربرف است و با یک مدیریت صحیح می‌توان از این نعمت بزرگ الهی میلیاردها دلار پول درآورد اما متاسفانه با وجود داشتن این نعمات،‌ دولت به شما به شکل مستقیم کمک مالی می‌کند و این کمک‌ مالی و نقدی به دست شما می‌رسد با یک موج تورمی از بین می‌رود و شیرینی آن به کام شما تلخ می‌شود.

اختلاف میان اقوام را پایان می‌دهم

وی با تاکید بر این نکته که اینجا زادگاه مادری من است اما من شما را مجبور نمی‌کنم که به من رای دهید، بیان کرد: به هر کس می‌خواهید رای دهید از خود سوال کنید که این کاندیدا چه برنامه‌هایی برای حل مشکلات اقتصادی مردم و رفع اختلاف میان اقوام مختلف دارد؟ چرا باید بین عرب و فارس اختلاف باشد؟ چرا باید شیعه و سنی با هم دچار مشکل شوند؟ من به عنوان یکی از کاندیداها آمده‌ام تا اختلاف‌ها را تمام کنم و عزت و سربلندی را تقویت نمایم درباره منطقه کوهرنگ کاری خواهم کرد، هر جهانگردی که وارد ایران می‌شود تا کوهرنگ را نبیند از ایران نرود و اگر چنین کاری کرد با حسرت و افسوس بزرگ مواجه ‌شود.

تا پایان خواهم ماند

رضایی همچنین با اظهار این مطلب که من تا پایان انتخابات خواهم ماند، خاطرنشان کرد: 4 سال قبل براساس یک حکمت و تدبیر از انتخابات بیرون رفتم که بخش‌هایی از آن را بیان کردم که اگر لازم باشد باز هم درباره این کارم توضیح خواهم داد. در حال حاضر عده‌ای با مشاهده بالا رفتن رای من در میان مردم شایعه می‌کنند که رضایی قصد ترک کردن صحنه را دارد اما چنین نیست و از شما به عنوان تک تک نمایندگان خود می‌خواهم تا نسبت به این مساله آگاه کنید.


حاشیه ها

براساس این گزارش، مردم با سر دادن شعارهایی همچون «سردار بختیاری دیگر رقیب‌نداری»،‌ «سردار آریایی حاج محسن رضایی»، «ای یل بختیاری، مایه افتخاری»، «ایل به خروش آویده، خونم به جوش آویده» نسبت به وی ابراز احساسات کردند.

رضایی در حرکتی نمادین با پوشیدن لباس بختیاری و با بر سر گذاشتن کلاهی نمدی در مقابل اتوبوس ایستاد و دختربچه‌ای با لباس محلی را در آغوش گرفت و به ابراز احساسات مردم پاسخ داد.

بسیاری از اتومبیل‌هایی که امکان توقف نداشتند با بوق زدن اشتیاق خود را نسبت به وی نشان دادند و کاروانی بزرگ از موتورسوارهای جوان و اتومبیل‌هایی که عکس رضایی به بدنه آن چسبیده بود در این مسیر حرکت می‌کردند.

حرکت اسب‌سوارها با پرچم جمهوری اسلامی ایران و تیراندازی هوایی نیز از دیگر جلوه‌های استقبال مردم از محسن رضایی بود.

در آغاز مراسم سخنرانی پس از این که از هواداران رضایی صحبت کرد، رضایی به پشت تریبون آمد و با ابراز خوشحالی در میان اقوام و همشهری‌هایش گفت: از این که به آنها تعلق خونی دارد افتخار می‌کند.
دسته ها : محسن رضایی
يکشنبه دهم 3 1388

سیاسی. انتخاب دهم. احمدی نژاد. همدان
همدان -شماری از حامیان محمود احمدی نژاد، عصر شنبه در همدان مراسم تریبون آزاد با موضوع من، دولت ، انتخابات را برگزار کردند.

این آیین مناظره که برای نخستین بار در همدان و در فضای باز حاشیه میدان آرامگاه بوعلی سینا برگزار شد، با استقبال شمار زیادی از اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان دختر و پسر همراه شد.

در این تریبون آزاد، شماری از رهگذران که از حیث انتخاباتی هوادار نامزدهای مختلفی بودند با حاضر شدن در جایگاه، نقطه نظر و مواضع خود را اعلام کردند.

محل برگزاری این آیین در مجاورت ستاد مردمی حامیان احمدی نژاد و همچنین ستاد انتخاباتی میر حسین موسوی بود که این تقابل صحنه‌های جالبی از اظهار نظرهای متفاوت خلق کرد.

انتقاد به آلوده کردن فضای سیاسی از طرف برخی نامزدهای اصلاح طلب و جلب آرای مردم با ایجاد حس پوپولیستی از جمله مسایل مطرح شده از سوی پرسش گران طرفدار جناح اصولگرا بود.

آنان اظهار داشتند : نامزدهای اصلاح طلب با ایجاد چنین فضایی دنبال جلب آرای مردم هستند.

چند نفر از این جوانان با توجه به سفر روز دوشنبه موسوی به همدان اظهار داشتند : می‌خواهند از وی بپرسند دراین ‪ ۲۰‬سال کجا بوده که آلان احساس وظیفه کرده و به صحنه آمده است.

این مسایل با با واکنش طرفداران میرحسین موسوی روبه رو شد.

یکی از شرکت‌کنندگان در مناظره طرح کمیته صیانت از آرا را همسویی با تبلیغات روانی دشمن و در جهت اجرایی کردن خط خبری آنان ذکر کرد.

یکی از افراد شرکت‌کننده در تریبون آزاد گفت: مهم نیست چه کسی در راس قرار می‌گیرد مهم این است که شخصیت ایران را حفظ کنند.

دیگر طرفدار احمدی نژاد هم گفت: اگر کروبی بر سر کار بیاید شهرام جزایری ها خواهند آمد و در صورت پیروزی شلنگ‌های چند اینچی دوباره به چاه‌های نفت متصل می‌شود.

وی افزود: میر حسین جز تخریب کدام برنامه را اجرا کرده است؟
یکی از حاضران که خود را طرفدار تبلیغاتی میر حسین موسوی عنوان کرد ،مدعی شد: در دولت احمدی نژاد یک سوم نفت ایران به ارزش ‪۲۷۵‬میلیارد دلار فروخته شد ،در حالی که یک طرح عمرانی در این مدت افتتاح نشد.

وی افزود: کسانی که خاتمی را تخریب می‌کنند ،می دانند که در دوران اصلاحات عسلویه چهار میلیون نفر جمعیت داشت ، آلان به یک چهارم و با ‪۱۲‬درصد بیکاری رسیده پس چرا خاتمی را مسخره می‌کنید؟.

دیگر طرفدار احمدی نژاد هم گفت: در بعد سیاست خارجی احمدی نژاد انرژی هسته‌ای را به عنوان حق مسلم مردم ایران دنبال کرد ، ولی خاتمی اولین کاری که کرد پلمب نیروگاه هسته‌ای بود.

جانبازی هم از میان جمعیت فریاد زد: تنها احمدی نژاد بود که از جانباز دفاع کرد ولی الان کجا هستند رفاقت‌ها و جبهه ها؟
در پایان ، طرفداران احمدی نژاد فریاد زدند: احمدی احمدی حمایتت می‌کنیم که در مقابل این‌ها طرفداران میر حسین موسوی نیز گفتند موسوی موسوی حمایتت می‌کنیم

ستاد حامیان مردمی احمدی نژاد در همدان اعلام کرد که این آیین در دو روز آینده نیز برگزار می‌شود.‪۵۶۴/۶۴۵‬

يکشنبه دهم 3 1388

سیاسی. انتخاب دهم. کروبی. دانشگاه امیرکبیر
تهران - مهدی کروبی نامزد انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری چهارشنبه آینده در دانشگاه صنعتی امیرکبیر سخنرانی خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر جمعه در اطلاعیه ای اعلام کرد، هیات نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه با درخواست تشکل‌های دانشجویی برای برگزاری سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی کروبی در این دانشگاه موافقت کرده است.

بر اساس این اطلاعیه، سخنرانی کروبی در تاریخ چهارشنبه ‪ ۸۸/۳/۱۳‬در محل سالن اجتماعات مرکزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.

دسته ها : مهدی کروبی
شنبه نهم 3 1388

سیاسی. انتخابات دهم. موسوی
رشت - رییس ستاد انتخاباتی مهندس میر حسین موسوی در استان گیلان گفت: با توجه به استقبال خوب مردم گیلان از حضور مهندس میر حسین موسوی در انتخابات برغم مشکلات و محدودیت‌ها انتظار داریم در استان گیلان حداقل ‪ ۷۰‬درصد آرا به نفع میر حسین موسوی باشد.

به گزارش روز جمعه کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی مهندس میر حسین موسوی در گیلان به ایرنا، محمد رضا ربانی در جلسه هماهنگی شهرستانهای ستاد میر حسین موسوی، افزود:با کناره‌گیری خاتمی و ورود موسوی به صحنه، گروههای رقیب فکر می‌کردند از آنجا که تنها نسل اول انقلاب با موسوی آشناست، همه چیز به نفع آنان خواهد بود و به راحتی می‌توانند پیروز انتخابات باشند.

وی با اشاره به نتایج نظرسنجی‌های انجام شده افزود: میرحسین موسوی با نشان دادن شایستگی‌های خود باعث شد که همه نظرسنجی‌ها به نفع وی باشد.

وی اضافه کرد:اعلام حمایت جمع کثیری از خانواده‌های شهدا و بسیاری از سرداران بزرگ و جذب آراهای خاموش شرایطی را پیش آورده است که گروه رقیب احساس خطر می‌کند و سعی خواهد کرد با کارشکنی‌های مختلف در حوزه اجرا به روند پیش آمده ضربه بزند.

وی تاکید کرد: باید با هوشیاری کامل و با حساسیت بیشتر روزهای باقی مانده را تا حصول پیروزی طی کنیم.

ربانی با قدردانی از عملکرد ستادهای شهرستانی خاطرنشان کرد: در شهرها شرایط به نفع ماست اما در روستاها شرایط کمی نگران‌کننده می‌باشد، باید در روزهای باقی مانده فعالیت بیشتری را در روستاها جهت آگاهی روستائیان که خود انسانهای با شعور و آگاهی هستند، انجام دهیم.

مهندس عبدالغفار شجاع مسوول کمیته شهرستانهای ستاد انتخاباتی مهندس میرحسین موسوی - نیز در تشریح برنامه‌های آتی این کمیته، اظهار داشت: در این روزها فعالیتهای کمیته شهرستانهای ستاد به محلات شهری و روستایی معطوف می‌شود.

وی گفت: از دیگر برنامه‌های این کمیته تشکیل ‪ ۲‬یا ‪ ۳‬گروه کاری توسط معاون روستایی هر بخش می‌باشد که از جمله وظایف این گروهها می‌توان به برگزاری سخنرانی‌ها در روستاها و پخش اقلام تبلیغاتی در این مناطق اشاره کرد.ک / شبد**‪۱۶۴۷**۱۵۵۲/۵۱۶‬

دسته ها : میرحسین موسوی
شنبه نهم 3 1388

ژیلا بدیهیان (همسر سردار شهید حاج محمد ابراهیم همت) و مهدی همت (فرزند آن عزیز) مجددا بر حمایت خود از میر حسین ...

 
آخرین اخبار

ژیلا بدیهیان (همسر سردار شهید حاج محمد ابراهیم همت) و مهدی همت (فرزند آن عزیز) مجددا بر حمایت خود از میر حسین موسوی تاکید کردند.


به گزارش قلم نیوز، پیش از این نیز خانواده ی شهید همت به همراه خانواده های شهیدان باکری و زین الدین با صدور بیانیه ای حمایت خود را از «میر حسین موسوی» اعلام کرده بودند؛ اما به دنبال انتشار اخباری با عنوان «پشتیبانی اعضای خانواده شهید همت از احمدی‌نژاد» در سایت خبری فارس، خانواده ی آن شهید بزرگوار مجددا حمایت خود را از نخست وزیر دوران دفاع مقدس اعلام کردند.


در متن جدیدی که خانواده ی شهید همت در اختیار قلم نیوز قرار داده اند، آمده است:


به نام خداوند راستی


یک آمار ساده ـ یک ننگ تاریخی


درآمد نفتی آقای هاشمی رفسنجانی در هشت سال ریاست جمهوری: 127 میلیارد دلار و میزان تورم اعلام شده %17.4 (در زمان تحویل ریاست جمهوری) درآمد نفتی آقای سید محمد خاتمی در هشت سال ریاست جمهوری: 172 میلیارد دلار و میزان تورم اعلام شده % 10.4 ( در زمان تحویل ریاست جمهوری)


در آمد نفتی آقای محمود احمدی نژاد در فقط چهار سال ریاست جمهوری: 280 میلیارد دلار و میزان تورم اعلام شده % 25.4


ما به عنوان یک خانواده ی ایرانی، برای برگشت عزت از دست رفته ی ایران عزیز و احیای حق این ملت بزرگ حمایت خود را از آقای مهندس میرحسین موسوی اعلام می‌داریم. به فرموده ی آیت ا... صانعی ایشان خلاصه ی مدیریت امام (ره) هستند.


 


متن بیانیه ی مذکور پیشین به شرح زیر است:


بیانیه حمایت خانواده های شهیدان همت، باکری و زین الدین از میر حسین


بسم رب الشهدا و الصدیقین
امروز روز مجاهدت و ایثار است. مجاهدت و ایثاری از جنس آنانی که ذات وجودیشان بیانگر مجاهدت و و ایثار در راه خدا بود. امروز روز یاد آوری آنانی است که به تبعیت از نص صریح قرآن و سنت رسول(ص) و ائمه ی اطهار (ع) به عنوان مجاهد فی سبیل الله شناخته می شدند.
امروز روز عرصه ی پایداری یاران امام راحل در به رخ کشیدن مجدد انقلاب ارزشهاست، ارزشهایی همچون ساده زیستی بی ریا، آن گونه که امام و شهدا بودند، ‌سادگی در عین کمال، ارزشی همچون ذوب شدن در خدمتگزاری بی مزد و منت آنگونه که امام و شهدا بودند، خدمتگزاری صادقانه، همانند آنچه اماممان فرمود اگر به من خدمتگزار بگویید بهتر است از رهبر. ارزش هایی همچون استقامت به معنای واقعی آنگونه که امام و شهدا بودند، فاستقم کما امرت و هزاران ارزش دیگر که همگی از ذخایر ناب انقلاب است که عرصه های ظهورش را به طور ناب در امام و شهدا می توانیم دنبال کنیم و همان ارزش هایی که انفجار نور بود و صدور انقلاب را به سوی دلها سوق می داد.
امروز روز تجدید میثاق و انتقال همان ارزش هاست، به دو دولیل: اول آن که زندگی و حیات مجدد ارزش ها در آنان که به فراموشی سپرده شده اند به مصداق آن جمله ی امام راحل که فرمود نگذارید پیشکسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره به فراموشی سپرده شوند است و دوم انتقال زینب گونه ی امانت شهدا به نسل جدید(نسل سوم انقلاب). همان ارزش هایی که عطش جوانان آنان را به آن سو گرایش داده است حال بهترین حامل انتقال این ارزش ها به این نسل کیست؟
آن که صادق تر است، آن که دوران تلاشش حاصلی با برکت داشت، آن که به ملت دورغ نمی گفت، آن که امام راحل مداوما پشتیبانش بود و می گفت: من آقای مهندس موسوی را شخصی متدین و متعهد و در وضع بسیار پیچیده ی کشور، دولت ایشان را موفق می دانم.
آری مهندس میر حسین موسوی همانی که باور اندیشه های امام و شهدا است و دوران جنگ را با تمام مشقت هایش با حلال ترین درآمدها و رفتارها اداره می کرد و برای همین بود که محب امام، شهدا و ملت بود. پس یک بار دیگر بیاییم برای احیای ارزش ها، ثبات راه امام، روشنی بخشی نام و یاد و راه واقعی شهیدان به ناب ترین ذخیره ی انقلاب که عصاره ای از همه ی فضایل، ارزش ها و مبانی انقلاب مترقی جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیش و نه یک کلمه کم یعنی «میر حسین موسوی» است رای دهیم.
1- ژیلا بدیهیان (همسر سردار شهید حاج محمد ابراهیم همت) و مهدی همت (فرزند آن عزیز)
2- فاطمه چهل امیرانی (همسر سردار شهید حمید باکری) و احسان و ‌آسیه باکری(فرزند آن عزیز)
3- صفیه مدرسی (همسر سردار شهید مهدی باکری)
4- لیلا زین الدین (فرزند سردار شهید مهدی زین الدین)


همچنین همسر شهید همت پیش از این نیز در گفتگو با قلم نیوز، گفته بود: ما میر حسین موسوی را باور داریم چون شهدا نیز ایشان را باور داشتند. باورش داریم چون امام(ره) ما میر حسین را باور داشت. ما موسوی را باور داریم چون ایشان در 8 سال جنگ و دفاع مقدس که یکی از سخت ترین فرازهای تاریخ ایران بود با نهایت درایت مملکت را اداره کردند؛ دقیقا بر عکس 4 سال گذشته که اکثر حوداثی که در ایران رخ داد جز خواری و خون دل خوردن برای ما حاصل دیگری نداشت. ما برای احیای آرمان های امام(ره) و انقلاب و راه شهیدان به استقبال میر حسین خواهیم رفت.


وی تاکید کرد: ما با شهدا زندگی کرده‌ایم و یک چهار چوب مشخصی از شهدا داریم، لذا می دانیم چه کسی حقیقت را می گوید و دلش برای مملکت و دین می سوزد و چه کسی غیر از این شعار می دهد.

دسته ها : میرحسین موسوی
شنبه نهم 3 1388

سیاسی. انتخاب دهم. رضایی. اصفهان
تهران - ستاد انتخاباتی دکتر محسن رضایی نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جمعه شب اعلام کرد که وی روز یکشنبه دهم خرداد به استان اصفهان نخواهد رفت.

ستاد انتخاباتی رضایی این مطلب را در واکنش به خبر منتشرشده به نقل از شیرزاد کوهروند
بیان کرد که امروز به ایرنا گفته بود رضایی یکشنبه آینده در مسیر سفر به استان چهار محال و بختیاری، در اصفهان نیز توقف کوتاهی خواهد کرد.

به گفته وی، مسیر حرکت و توقف رضایی، شهرهای گورت، خوراسگان، خیابان بزرگمهر اصفهان، گلستان شهدای این شهر و فولاد شهر است و رضایی در این مدت توقفی کوتاه و سخنرانی خواهد داشت.

اما ستاد انتخاباتی رضایی امشب گفت که هیچ برنامه‌ای برای سفر وی به اصفهان در روز یکشنبه وجود ندارد و این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در این روز در چهارمحال و بختیاری خواهد بود.

دسته ها : محسن رضایی
شنبه نهم 3 1388
خاتمى: در زمان من کسى طرفم گوجه پرت نکرد سیدمحمد خاتمی رئیس جمهوری سابق ایران بزرگ ترین دستاورد دولت خود را این دانست که در مجامع بین‌المللی به سمت وی گوجه پرتاب نشد و مورد توهین قرار نگرفت.
سیدمحمد خاتمی رئیس جمهوری سابق ایران بزرگ ترین دستاورد دولت خود را این دانست که در مجامع بین المللی به سمت وی گوجه پرتاب نشد و مورد توهین قرار نگرفت. به گزارش یاری، رئیس دولت اصلاحات با بیان این مساله اظهار کرد؛ ما به هیچ وجه در برابر غرب کوتاه نیامدیم. برنامه هایی که ما دنبال کردیم این بود که ما امکاناتی را برای پیشرفت های بعدی فراهم بیاوریم. این طور نبود که اگر ما هم تعلیق نمی کردیم می توانستیم آنچه امروز داریم انجام بدهیم، خیلی عقب بودیم و کارمان در مراحل ابتدایی بود و خیلی از کارها در این فرصت انجام شد. در زمینه تعلیق و اتهاماتی که به ما می زدند باید یادآوری کنم که در همان جریان بود که قطعنامه قطعی آژانس بین المللی صادر شد که تکنولوژی صلح آمیز هسته‌ای حق ایران است؛ چیزی که امروز امریکا هم نمی تواند بگوید نه. متهم بودیم که همه کارها را ول کردیم اما در همان جریانات برنامه های مهمی انجام شد. اصلاً برنامه های اتمی در زمان من فعال تر شد البته در زمان آقای هاشمی هم بود و در زمان های دیگری هم بود و خود رهبری و دیگران هم می دانند و کل مسائلی هم که بوده هیچ چیز خودسرانه نبوده، البته در این زمینه به غربی ها هم گفتم ما می توانستیم همه آنچه می خواستیم به دست بیاوریم بدون اینکه هیچ هزینه‌ای بپردازیم منتها مشکل عمده‌ای که داشتیم تعلل اروپایی ها و وادادن آنها در مقابل امریکا بود و تقریباً در مذاکراتمان به نتایج خیلی خوبی رسیده بودیم و من هم به حضرات گفتم شما اگر می دانید ما حقمان چیست و می دانید ما چه چیزهایی را می توانیم به دست بیاوریم و می دانید اگر این کار را نکنید دو مساله پیش می آید؛ یکی این که پرونده از دست آژانس و شما و ما خارج می شود و به شورای امنیت می رود؛ دوم آن که در ایران بدبینی تقویت می شود که اروپایی ها هم می خواهند در واقع زمان بخرند و تمام حقوق را از ما بگیرند و این بدبینی سبب می شود کار تشدید شود و همچنین هم شد و بعداً هم قرار شد آن تعلیق شکسته شود؛ تصمیمش هم در آخرین ماه هایی که من بودم گرفته شد و انجام گرفت. من نمی دانم این وادادن در مقابل غرب هست یا این که با تدبیر پیش رفتن که با هزینه کمتر منافع بیشتر را به دست بیاوریم یا به گونه‌ای عمل کنیم که این همه فشار روی ایران وارد شود و چیزی خیلی بیشتر از آن چیزی که ما در آن دوره به دست آوردیم به دست نیاوردیم یعنی غنی سازی و ساختن سانتریفوژ، البته از نظر کمی قطعاً بیشتر از آن دوره است ولی تمام آن مراحل حساسی که امروز وجود دارد در آن دوران به آن رسیدیم.علاوه بر این اعترافی که غرب کرد که دست یافتن به انرژی صلح آمیز هسته‌ای حق ماست و منهای شورای امنیت و منهای تحریم هایی که علیه ما بود به آن دسترسی یافتیم؛ حالا اینکه کی واداده، کی وانداده و کی منافع ملت را به دست آورده و کی هزینه بیشتری برای ملت ایجاد کرده، آن حرف دیگری است که عقلای منصف و ملت باید داوری کنند. وی از رئیس جمهور به عنوان مجری قانون اساسی یاد کرد و گفت: «اما مهم اجرای قانون اساسی است. رئیس جمهور مجری قانون اساسی است علتش هم این است که تنها کسی که به عنوان یک فرد از قاطبه مردم رای می گیرد و نمایندگی مردم را دارد، رئیس جمهور است البته کل مجلس از مردم رای می گیرد، ولی هر نماینده‌ای از بخش کوچکی از جامعه ما رای می گیرد و تنها رئیس جمهور است که از قاطبه مردم به عنوان یک فرد رای می گیرد و واقعاً مظهر اراده ملی است، بنابراین او باید مجری و ناظر بر اجرای قانون اساسی باشد که میثاق ملی است.» وی از برخی نهادها که اجرای قانون اساسی را برنمی تابند، انتقاد و تصریح کرد؛ گرچه امروز می بینید کسانی که باید مجری قانون اساسی باشند چندان اعتنایی به اصل قانون اساسی ندارند و خیلی کارهای خلاف قانون اساسی انجام می گیرد و کسانی که باید دغدغه قانون اساسی داشته باشند حساسیت ندارند و شاید یکی از مسائلی که من می گویم ای کاش زودتر انجام داده بودم و می ایستادم در برابر آن مساله و تکلیف را یکسره می کرد که نشد همین است. یک مساله‌ای که هست و بد نیست اینجا بگویم برگزاری انتخابات مجلس هفتم بود، با آن وضع گسترده واقعاً جفاکارانه‌ای که نسبت به رد صلاحیت‌ها شد. هیچ کس نمی داند چه چیزی گذشت و خیال می کنند از این مساله به راحتی عبور کردیم. خاتمی گفت: «بنده به صراحت گفتم انتخابات را برگزار نمی کنم چون این روش را جفای به مردم و از بین بردن حق مردم می دانم. مقام معظم رهبری نظرشان این بود که انتخابات باید برگزار شود ولی خیلی انعطاف نشان دادند و به ما محبت کردند و گفتند نظر شما چیست، گفتم من این روند رد صلاحیت ها را قبول ندارم. ظالمانه است و حتی مطابق قانون هم نیست و فرمودند بنویسید، من و آقای کروبی نوشتیم که چه شرایطی بشود و چگونه در رد صلاحیت ها بازبینی بشود، چه هیاتی گذاشته شود آنجا و نظر آنها معتبر باشد و ایشان به صراحت برای دبیر شورای نگهبان نوشتند که نظر آقایان خاتمی و کروبی تامین شود. خوب دیگر ما احساس می کردیم حرف رهبری را می شنوند و ما اعلام کردیم انتخابات را برگزار می کنیم ولی حالا معلوم می شود چه کسانی از رهبری اطاعت می کنند و حرف های رهبری را انجام می دهند و این را مقایسه بکنید با مسائل دیگری که مثلاً بود. یک جایی بود که ما تصمیمی می گرفتیم و نظر رهبری این بود که این تصمیم درست نیست. بنده وظیفه خودم می دانستم که بیایم و این را اصلاح بکنم بدون این که بگویم رهبری این را می خواهند. من از رهبری مایه نمی گذاشتم، موارد متعددی بوده که خب بالاخره دولت یا شورای عالی امنیت تصمیمی گرفته بود که نظر رهبری چیز دیگری بود و خیلی جاها احساس می کردم نظر رهبری درست است، منهای آن بالاخره رهبر کشور است و شورای امنیت بازوی رهبری است. من می آمدم و بدون این که بگویم رهبری چنین چیزی را می خواهند مجدداً مساله را مطرح می کردم و نظر ایشان تامین می شد، بنابراین ما نظر رهبری را در همان چارچوب هایی که بود و وجود داشت تامین می کردیم این در حالی است که دیگران مسائل خیلی ناچیز را می خواهند به رهبری نسبت بدهند و این جفای به رهبری هم هست.»  
چهارشنبه ششم 3 1388
رییس کمیته رسانه، اطلاع‌رسانی و تبلیغات مهندس موسوی نسبت به تلاش عده‌ای برای راه‌اندازی کارناوال جشن و پایکوبی‌ در روز شهادت حضرت زهرا (س) و به نوعی تکرار کارناوال عاشورا هشدار داد.
دکتر ابوالفضل فاتح اظهار کرد: با توجه به جهش خیره‌کننده آرای مهندس موسوی در روزهای اخیر، عده‌ای تلاش دارند تا با راه‌اندازی کارناوال‌های جشن و پایکوبی در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به تخریب وجهه مهندس موسوی و حامیانش اقدام کنند؛ از این رو از همه ستادها و گروه‌های حامی تقاضا می‌شود نهایت هوشیاری را حفظ کرده و مردم عزیز را نسبت به اهداف شوم این اقدامات تخریبی مطلع کنند.
وی تاکید کرد: پیشاپیش اعلام می‌شود کلیه ستادهای مهندس موسوی در روز شهادت حضرت زهرای اطهر (س)، صرفا به تعظیم شعائر اسلامی در سایه پرچم‌های یا زهرا (س) خواهند پرداخت.
دسته ها : میرحسین موسوی
چهارشنبه ششم 3 1388
X